Корзина
17 отзывов
+380977083919
Декоративные материалы для производства мебели
Меблевий лінолеум — альтернатива традиційному облицюванню

Меблевий лінолеум — альтернатива традиційному облицюванню

Меблевий лінолеум — альтернатива традиційному облицюванню

01.10.09

Облицювальний лінолеум з колекції «Furniture Linoleum» фірми «Forbo» — це засіб для декоративного завершення меблів, що робить їх надзвичайно ефектними і функціональними. Лінолеум створює матову і теплу на дотик поверхню, що надає меблям характерного оригінального зовнішнього вигляду. Тож цей продукт може стати цікавою альтернативою традиційним способам обробки. Новинку на нашому ринку пропонує фірма «Ламінарт Україна».
Гнучкий, матовий, антистатичний
Меблевий лінолеум має високі еластичні властивості, що робить його ідеальним матеріалом для усіх видів меблів. Лінолеум можна застосовувати на горизонтальних, вертикальних та криволінійних поверхнях. Завдяки натуральним складовим та спеціальному захисному покриттю «Furniture Linoleum» має природну антистатичну поверхню, яка стійка до накопичення бруду і пилу, довго залишається чистою. Виробник запевняє, що ці матеріали також надзвичайно практичні проти традиційних матеріалів для обробки.
Меблевий лінолеум «Furniture Linoleum» складається із трьох шарів: імпрегнований папір (колекція «Desk Top») або джут (колекція «Walton Crocodiles»), гранульований лінолеум і захисний шар. Гранульований лінолеум окислюється із лляною олією і смолою, до якої додають деревинне борошно і барвники. Після змішування усіх інгредієнтів отриману суміш наносять на папір або джут. Після висихання «DeskTop» та «Walton» покривають захисною акриловою плівкою на водній основі. Поверхня «Furniture Linoleum» — матова, тобто не відбиває світла — це відіграє важливу роль при використанні меблів у місцях, де головну увагу звертають на комфорт і безпечність праці. Водночас, на поверхні «Furniture Linoleum» не видно відбитків пальців.
Продуктом «Furniture Linoleum» можна личкувати усі відомі види матеріалів, в тому числі деревностружкові плити. Облицювання не вимагає додаткового захисного покриття, але у разі потреби можна його нанести (наприклад ПУ з фільтром УФ) за допомогою розбризкувального пістолета.
Оскільки «Furniture Linoleum» виготовляють із натуральних складників, окремі серії можуть мати незначну різницю у кольорах і про це слід пам’ятати при складанні замовлення.
Меблі, личковані меблевим лінолеумом можна встановлювати у найрізноманітніших місцях: офісах, магазинах, їдальнях, закладах дозвілля. Ним облицьовують столи, вітрини магазинів, рецепшени, шафи, внутрішні двері, стільці, фасади, перегородки (стаціонарні та мобільні), стінові панелі.

Технічні характеристики меблевого лінолеуму:
Ширина рулону EN 426 1,83 м 2,00 м
Довжина рулону EN 426 ≤ 30 м ≤ 32 м
Вага EN 430 2,1 кг/м2 2,9 кг/м2
Залишок вм’ятин EN 433  0,20 мм  0,08 мм+
Стійкість кольору ISO 105-B02 Метод 3: Блакитні масштабу хвилин. 6 —
Ступінь блиску ISO 2813  5 8
Гнучкість EN 435  50 мм  40 мм
Теплопровідність — 70 —
Хімічна стійкість EN 423 Меблевий лінолеум стійкий до розведених кислот, масел, мастил та стандартних розчинників (алкоголь, парфуми)
Оцінка LCA — Найнижчий вплив на навколишнє середовище
Електричне напруження EN 1815  2 кВ  2 кВ

Приготування до монтажу
Перед початком монтажу матеріал має пройти попередню акліматизацію протягом 24 годин — жодних додаткових підготовчих заходів не потрібно. Після цього рулони слід розрізати на аркуші із запасом 1% від потрібного розміру. Можна розпочинати личкування за допомогою клею.
Щоб зменшити напруження, яке виникає при поєднанні двох різних матеріалів (базового і лінолеуму) слід вирівняти поверхні. Аби уникнути виникнення небажаних випуклостей на поверхні слід переконатися, що поверхня базового матеріалу і «Furniture Linoleum» абсолютно чисті. Базовий матеріал не повинен мати жодних нерівностей, які могли би вплинути на гладке завершення поверхні.
Найкращих результатів досягають використовуючи той самий матеріал з обох боків, при цьому його треба монтувати в один час і в одному напрямі. Для монтажу на обидва боки базового матеріалу рекомендують використовувати матеріали з однаковими мехнічними параметрами. Якщо йдеться про личкування поверхні великої площі, слід взяти до уваги такі аспекти:
 Вибір базового матеріалу,
 Товщину, симетрію і стійкість базового матеріалу,
 Вибір вирівнюючого матеріалу,
 Акліматизація матеріалів.
Вибір клею, який застосовуватимуть для монтажу, залежить від методу інсталяції і мети застосування виробу. Важливу роль відіграє і базовий матеріал. Головні вказівки щодо вибору клею подані у таблиці:
Ручний монтаж Промисловий монтаж
Пласка поверхня Клеї акрилові Клеї поліоктановінілові
Крива поверхня Клеї контактні Клеї поліоктановінілові
Пресування Клеї поліоктановінілові Клеї поліоктановінілові
Формування порожнині Клеї поліоктановінілові Клеї поліоктановінілові

Монтаж на різні види поверхонь
Найпростіший спосіб личкування — монтаж на плоску поверхню. Якщо метою є покрити лінолеумом цілу поверхню, слід приклеїти аркуш лінолеуму до базового матеріалу із запасом. Аби запобігти випуклостям на поверхні клей слід накладати рівномірно за допомогою щітки з великим ворсом або іншого аплікатора. Згодом міцно притиснути лінолеум за допомогою ручного прокатного стану. Різати личкований виріб слід притиснувши лінолеум за допомогою ручного прокатного стану і обов’язково користуватися гострими інструментами.
Іноді необхідно монтажу вати меблевих лінолеум на поверхні, які згодом насвердлюватимуться. В цьому випадку немає жодних застережень — лінолеум треба приклеїти до плити базового матеріалу і надалі проводити засвердлювання.
Інсталюючи «Furniture Linoleum» на криві поверхні, слід пам’ятати, що краще вигнути лінолеум вздовж уздовж, ніж упоперек напряму розгортання рулону. Мінімальний кут згинання становить 25 мм для матеріалів колекції «Desk Top» та 20 мм — для «Walton Crocodiles». Якщо це можливо слід згинати матеріал уздовж. Зазначимо, що криві поверхні базового матеріалу не можуть мати жодних гострих країв, а поверхня попередньо повинна бути заґрунтована.
Монтаж меблевого лінолеуму на криві поверхні починається із того, що базовий матеріал покривають контактним клеєм, який наносять згідно з вимогами виробників клею. Починають притискати лінолеум починаючи від плоского боку в бік кривизни. Поверхню ретельно протирають, аби випустити повітряні бульбашки. Клеїти лінолеум слід невеликими частинами і перш, ніж переходити до приклеювання наступної частини обов’язково переконатися, що попередня добре приклеєна.
Якщо краї виробу треба лакувати, попередньо на «Furniture Linoleum» наносять захисну тасьму, яку усувають одразу після лакування. При шліфуванні країв слід бути гранично обережним і намагатися уникнути пошкодження поверхні лінолеуму. По завершенні негайно усунути рештки клею, а якщо вони встигли засохнути — усунути їх спиртом, рештки якого змити водою.

Промислова інсталяція
Для промислової обробки «Furniture Linoleum» не потрібно використовувати спеціального обробне обладнання — цілком достатньо інструментів, якими обробляють НPL. Обладнання, яке використовують для пресування HPL підходить також до згинання «Furniture Linoleum». При цьому максимальна температура не може перевищувати 70 оС.
Використовуючи прес слід переконатися, що він і поверхня лінолеуму чисті. «Furniture Linoleum» можна пресувати при низькій і високій температурах (макс. +70оС). Тиск пресування слід пристосувати залежно від виду клею, він може становити від 75 до 150 бар (75-15,0 Мпа), час пресування — від 2 до 15 хвилин.
Лінолеумом «Furniture Linoleum» успішно облицьовують криві великої площі, наприклад, сидіння крісел. Щоб досягнути заданої форми слід пресувати лінолеум у формі разом з аркушами склейки або іншим підходящим матеріалом. Зауважимо, що лінолеум із колекції «Walton Crocodiles» більш підходить для профільного пресування, ніж із колекції «Desk Top».
Після приклеювання лінолеуму до основи слід її піддати обробці. Можна застосувати різні техніки, такі як пиляння, шліфування, форматування і фрезерування. Завжди користуватися гострими інструментами.
Закінчення країв
Використовуючи «Furniture Linoleum» можна по різному закінчувати краї. Достатньо склеїти їх між собою клеєм, який після висихання стає прозорим (одразу ж усунувши залишки).
Найпростішим способом для закінчення країв є просте обрізання «Furniture Linoleum» і його лакування (рисунок а). Краї можна пазувати. Можливо також завершувати торці крайками: алюмінієвою, деревинною, ABS, ПВХ тощо (рис. b і c).
Краї можна заокруглити з допомогою «Furniture Linoleum» — постформінг (рис. e). Завжди слід додатково залишати 3-5 см лінолеуму внизу, аби запобігти його випаданню внаслідок тиску, який виникає при згинанні.
Різноманіття застосувань «Furniture Linoleum», а саме поєднання зв’язуючої поверхні з напівкруглою планкою з деревини показане на рис. f. А на рисунку g показаний метод застосування лінолеуму на круглі поверхні. З декоративною метою можна використати крайки із нержавіючої сталі. На рисунку h показано як алюмінієва крайка вставлена між частинами лінолеуму, основою слугує стіл, зображений на рисунку а.

Чищення та догляд
Після встановлення меблевого лінолеуму слід негайно видалити залишки клею та інші сліди чистою вологою тканиною, за потреби можна використати засіб із нейтральним рівнем рН. Клей легко видалити спиртом, а залишки спирту слід витерти сухою, чистою ганчіркою.
Чистити лінолеум слід вологою ганчіркою, за потреби можна використати нейтральний рН детергент. Плями слід видаляти одразу при виникненні 5% розчином миючого засобу із нейтральним рН у воді. Цей засіб нанести на пляму і залишити на 10 хвилин, після чого акуратно почистити поверхню м’якою щіточкою.
Слід запобігати виникненню стійких плям: використовувати підставки під горщики, вазони, вази тощо. Для усунення задавнених плям, слід використати чисту ганчірку і засіб із вмістом алкоголю (етанолу).
Для консервування шару лінолеуму треба нанести тонкий шар консервуючого засобу «Forbo Monel» (продукт на базі мила) розбавленого у співвідношенні 1:1 (він діє як захисний шар і є основою для подальшого консервування) і енергійно відполірувати шматком бавовни.
Виробник застерігає, що гострі предмети можуть спричинити подряпини, тому слід тримати їх у чохлах.

Естетичність лінолеуму
У колекції «Furniture Linoleum» виробник нам пропонує дві моделі кольорів: гладкі «DeskTop» (20 елегантних, класичних та сучасних кольорів) та із тисненнням «Walton Crocodiles» (4 кольори).
Колекція «DeskTop» налічує 20 однотонних елегантних кольорів лінолеуму: білий, антрицит, а також палітра яскравих кольорів і темних тонів із природними відтінками дерева і шкіри. Додатково до класичної палітри кольорів додали багато свіжих, стильних кольорів. Ці барви чудово пасують до сучасних меблів класичної конструкції, які створюють у кімнаті затишну атмосферу.
Колекція «Walton Crocodiles» — легка і фантастична. Вона складається із чотирьох однотонних кольорів делікатно оздоблених текстурою крокодилячої шкіри, який утворює вражаючі ефекти. Нейтральні кольори, орнаментовані під шкіру, часто застосовують для горизонтальних поверхонь, трохи рідше криволінійних поверхонь.
Неповторний характер і удосконалене захисне покриття меблевого лінолеуму дають змогу створити у меблях естетичну та функціональну поверхню. Облицювання чудово підходить для поверхонь, які часто експлуатуються. Лінолеум можна вдало використати у дизайнерських проектах, цікаво поєднавши, наприклад, із підлоговими покриттями. Чудові якості новинки визнали експерти: «Furniture Linoleum» вже отримав чимало престижних нагород.

Источник: Журнал Меблеві Технології №7 (68) вересень 2009